Krásná a zdravá

Časopis o všem, co zajímá moderní ženu

Peklo jménem jeho bývalka

Peklo jménem jeho bývalka

Chodíte spolu, líbí se vám, ale co když pořád myslí na svoji ex? Žít s takovým mužem není vůbec snadné. Jak ale poznáte, že se přes rozchod skutečně ještě nepřenesl?

Určitě to znáte. Chodíte s ním, zbožňujete ho, ale on má už něco za sebou. Nejste jeho první a určitě přijde doba, kdy vás napadne otázka, jaká byla ta před vámi? Jak moc ho ovlivnila, byla hezčí, lepší, hodnější? A pak ji třeba potkáte, a i když už třeba nemáte proč, začnete žárlit, a  všímáte si zdánlivých maličkostí. A co je horší, váš přítel k bývalce nemá žádnou averzi… A docela s ní vychází! A úplné peklo je, že o ní nikdy nepromluví špatně! A ačkoliv si stále říkáte, že nemáte důvod k žárlení, stejně žárlíte! Jak vůbec poznáte, že mu bývalka nejde z hlavy…

Hodně záleží na tom, jak se o bývalce vyjadřuje. Dobře poslouchejte, a když zjistíte, že vám vykládá, že byla tím největším štěstím jeho života, měla rajcovní postavu, uměla nejlepší řízky na světě a žádná jiná holka nebyla tak vtipná, znamená to, že je dotyčná pořád jedničkou jeho života a bude vás s ní srovnávat. Pokud na ni naopak hází jen špínu, dejte pozor také. Mezi láskou a nenávistí je tenká linie a váš přítel se možná jen snaží bývalku negativizovat, aby přetloukl bolestné city.

Co je tedy správně? Vyjadřuje-li se o ní bez jakýchkoli emocí, tak už mu je nejspíš opravdu lhostejná.

Jsou pořád kamarádi?!

Nechci být krajně negativní a brát někomu iluze, ale který pár zůstane po rozchodu v přátelském kontaktu? Ublížené pocity, výčitky a otázky coby kdyby se tam budou vždycky objevovat. Kamarády můžou zůstat za předpokladu, že jsou to kolegové, chodí spolu například do stejného zaměstnání, mají společné přátele a vzájemnému kontaktu se z tohoto důvodu nevyhnou.

Opravdovými přáteli se i přesto mohou stát, ale až po delší době. Až na obou stranách všechno přebolí a vyhasne. A to v realitě trvá i několik let!

Stále se s ní stýká, ale vám to tají? Tak pozor, to znamená jediné, cítí se provinile a pořád k ní ještě něco cítí.

Pohádali jste se a on vás ve vzteku oslovil jejím jménem? Tak to je trapas, to bolí… Bohužel se to ale stává, vždyť její jméno byl zvyklý používat dnes a denně, přichází mu na jazyk automaticky – co je ovšem horší, zřejmě se často vyskytuje i v jeho myšlenkách. Podobný případ je, když ji volá ze spaní. Těžko říct, jak se k tomu postavit – za sny člověk nemůže a vědomě nijak neovlivní o čem ve spánku mluví. Taková situace vás sice zamrzí, ale můžete být shovívavá.

Peněženka, kterou mu před rokem darovala bývalá, se už trhá, a on nechce tu od vás, i když se drobné sypají do kapes? Ráno pije z hrnečku od ní a na stěně v jeho pracovně jsou stále jejich společné fotky? Potom je to jasné, bývalka má pořád čestné místo v jeho životě.

Tak co, milé krásky, jak je na tom ten váš? Našly jste ho v našem výčtu? Pak radíme, abyste do vztahu s takovým mužem příliš citově neinvestovaly, zároveň mu upřímně řekněte, že nemáte chuť být ve vztahu ještě s někým třetím.

Snad mu na vás záleží tak moc, že pochopí!