Krásná a zdravá

Časopis o všem, co zajímá moderní ženu

Očistný podzim – 4 důležité kroky k tomu, jak být na podzim ve formě

Očistný podzim – 4 důležité kroky k tomu, jak být na podzim ve formě

Podzim je tu a s ním spousta zajímavých věcí. Miluji podzim, spadané listí a módu svetrů, přehozů a kotníčkových bot. Podzimní počasí ve mně vyvolává potřebuji číst motivační knížky, pít dobré čaje, zapalovat svíčky a vonné tyčinky a celkově víc myslím na očistu duše i těla. A s celou touto proměnou souvisí i změna jídelníčku. Vytrácí se chuť na studené saláty, tropické ovoce, ledovou kávu a další studené pití a nahrazují je jablka, hrušky, kořenová zelenina, polévky a třeba i velmi oblíbená dýně.

A není to jen o jídle a duševní očistě, ale čistím i šatník a upravuji fyzické aktivity.

Jídelníček

Často si říkám, že podstoupím nějakou detoxikační kúru, ale ještě nikdy jsem nebyla důsledná a nevydržela jsem to, a tak vždy na podzim prostě vyřadím tak na osm týdnů cukr. Po letních měsících, kde na nás všude vyskakovaly jen samé sladkosti, je to velmi těžké! Ale zkuste si jako já si udělat sladký život bez cukru a uvidíte, že vám bude lépe a také se vám srovnají vnitřní pochody v těle.

Knihy

Mám ráda všechny knihy, napínavé, strašidelné, zamilované, ale než začne opravdová zima či na jaře, mám nejraději motivační knížky. Knížky, jejichž obsah je zaměřen na rozvoj osobnosti, jejíchho schopností a dovedností. Inspirují mě a nutí se zamyslet nad mým celkovým postavením v životě dnešní doby. Často se některými načtenými vědomostmi řídím i létaroky.

Podzimní průvan v šatníku

Už maminka mě naučila si chystat oblečení večer na další den. Je to praktické, jelikož když se ráno cokoli změní (zaspím, děti vstávají dřív, objeví se nenadálý domácí úkol nebo zaspí manžel), mám vše pěkně připravené a alespoň v tom, v čem půjdu do práce, mám jasno! Jenže proč mám stále pocit, že nemám ve skříni místo, ani na vyžehlenou halenku, a přitom tam nic nenacházím?!

Na podzim vždy uklidím letní věci a využiji tak možnosti, že se mi uvolnila skříň a mohu do ní zase něco nacpat. Ale ještě udělám jednu důležitou věc:. kKaždý kousek šatníku vezmu do ruky a zamyslím se nad tím, kdy jsem ho měla naposledy na sobě, a když zjistím, že si to už nepamatuji, anebo si upřímně řeknu, že se v tom prostě necítím dobře, tak to dám do krabice, kterou mám pro tento účel již připravenou. To byste nevěřili, kolik mám potom místa, když jsem opravdu důsledná! Co pak udělám s tou krabicí? Vše, co v ní je, a ještě v prosinci jsem neměla potřebu to z ní vyndat, prostě vhodím do kontejneru na textil. Je to nakonec celkem fajn pocit, když oblečení zmizí a já vím, že už to nemůžu vyndat, a tedy se nad tím trápit.

Hloupé je, že některé věci se vracejí do módy a kolikrát se mi už stalo, že jsem si říkala:, kdybych já tenkrát nevyhodila to či ono…

Podzimní sportování

S příchodem podzimu se mění i sportovní nálada, venkovní sporty se přesunují pomalu do vnitřních prostor, rána začínají být chladná a tmavá a chce to opravdu velmi pevnou vůli a odhodlání udržet si nabitý sportovní program, navíc, když mám pocit, že nejlepší místo na světěe je vyhřátá postel v náruči manžela. Pro mě je nejlepší domluvit se s kamarádkou na nějakém aerobickéním cvičení v širším kolektivu. Má to velké plus, nechci to být já, kdo z nějakého důvodu cvičení zruší, a v takovém množství dalších žen se musím snažit a nevypadat jako ta nejvíc nešikovná. Mám ráda muziku, a tak mě pohyb při ní baví. Chodím alespoň dvakrát týdně a o víkendu se snažím ještě vytáhnout starší děti do bazénu.

A co vy, milé „Krásky“, jaké jsou vaše cíle a plány prona podzim? Zkuste se zamyslet nad tím, zdali jde udělat ve vašem životě v měsíci říjnu něco jinak –, nově, lépe, čistěji, zdravěji…