Krásná a zdravá

Časopis o všem, co zajímá moderní ženu

Letní hříchy, které nám kazí postavu

Letní hříchy, které nám kazí postavu

Grilované masíčko, míchané drinky nebo zmrzlinové poháry. A které další typické letní neřesti ohrožují vaši vysněnou postavu?

Blíží se léto a s ním slunce, teplo, koupání, ale také dobrůtky jako jsou ovoce, grilované masíčko, klobásky, sýry, zmrzlina, přitažlivé energetické koktejly a spousta dalších dobrot, které nám moc chutnají, vede ke zjištění, že nám nejde zapnout sukně a v šatech jsme jak jitrnice! Ano, bohužel je to tak. Léto je, možná pro někoho překvapivě, v otázce stravování poměrně nebezpečné, a je třeba dávat si stejný pozor na to, co jíte, jako během zbytku roku. Lákavé vysedávání na zahrádkách kaváren a restaurací, grilovací party, popíjení alkoholu, a navíc, k dispozici je tak velký výběr čerstvého ovoce!  Milé Krásky, neznamená to, že automaticky musíte trpět a zanevřít na letní gastronomické radovánky, ale bude stačit, když se jich zúčastníte s rozumem!

Hřích GRILOVÁNÍ

Samotné grilované masíčko je výborná součást našeho, nejen letního jídelníčku, ale problém nastává ve chvíli, kdy se rozhodnete vylepšit si ho různými grilovacími a dochucovacími omáčkami, které obsahují například nejenom majonézu, ale také pořádnou dávku cukru.

Čemu byste se při grilování měli vyhnout, jsou různé uzeniny, které se z klacku nad ohněm přestěhovaly právě na grily. Asi netřeba zmiňovat

to, že obecně nejsou zdravé. Na grilu se také standardně objevují bonbony marshmallow anebo ovoce. Pokud se ocitnete na grilovací party, kde vám budou hostitelé tvrdit, že je to delikatesa, rozhodně se jí vyhněte. Takovou kalorickou bombu váš organismus totiž hned tak nevydýchá.

Hřích ALKOHOL

Obzvlášť v létě na nás útočí z reklam, regálů supermarketů nebo letáků neuvěřitelný výběr ochucených drinků, vychlazených piv, ledových káv a přitažlivých koktejlů. Vychlazené bývají báječné, ale stačí se podívat na etiketu a rázem budete mít po náladě.

Společným jmenovatelem těchto nápojů je totiž cukr. A ten se při dlouhodobější konzumaci nepochybně podepíše na vašem pase.

K létu patří víno, nejčastěji bílé, je osvěžující, ale opět pozor, i když jste se v rámci zachování štíhlé linie rozhodla vsadit na pouhý střik, je třeba si hlídat, kolik si jich dáte. I ředění se dá totiž přepít, takže ve výsledku nakonec vypijete láhev vína, ani nevíte jak…

Hřích OVOCE

Právě čerstvé a šťavnaté ovoce je jedením z největších důvodů, proč se na léto těšíme. Vždyť kdo by odolal nádherně vybarveným jahodám, lahodnému rybízu, voňavým malinám, šťavnatým letním jablkům a dalším dozrávajícím plodům. Ovoce je chutné, zdravé, obsahuje spoustu různých vitaminů, proč si tedy neudělat zásobu na zimu? Jak už ale bylo řečeno, ovoce obsahuje i cukr a s tím je třeba při hlídání kalorií počítat. Ovoce jako takové je v létě ideálním doplňkem snídaní anebo dopoledních svačin. Pak už by mělo být tabu.

Hřích NEPRAVIDELNÝ A NEDOSTATEČNÝ PŘÍSUN JÍDLA

Zní to zvláštně, ale je to tak. V létě totiž tělo může trpět nedostatkem správné výživy – potravin bohatých na kvalitní bílkoviny, komplexní

sacharidy s přiměřenými tuky. Mohou vám tak v úmyslu šidit se a být tak v plavkách přitažlivější, chybět základní živiny, nebo být ve špatném poměru, a tělo si začne automaticky vše ukládat. Stačí k tomu jediné, pokud se v horku budete živit třeba jenom ovocem, anebo na dovolené vynecháte oběd, protože v tom horku nemáte chuť…