Krásná a zdravá

Časopis o všem, co zajímá moderní ženu

Kristina Kloubková – rozhovor

Kristina Kloubková – rozhovor

Kristina je známá většině lidí z televizní obrazovky, kde již několik let moderuje televizní noviny. Vedle moderování, muzikálů, baletu a tancování žije život, který mají i jiné známé osobnosti. Aktivit má mnoho a na svůj věk rozhodně nevypadá. Zeptali jsme se co a jak dělá, co má ráda a jak se ke svým aktivitám dostala.

Jak jste se dostala k moderování v televizních novinách?

Trochu to byla náhoda, i když já na náhody nevěřím. Ostatně jako baletka jsem se ani nechtěla živit hlasem. Prostřednictvím různých konkurzů jsem ale natočila film i seriál a následně přišla pozvánka na konkurz na moderování pořadu Bailando – Tančím pro tebe. Nabídka mi přišla absurdní, ale přesto jsem to zkusila. Na konkurz jsem dorazila s muzikálovým make-upem a bez přípravy textu. Překvapivě jsem udělala pozitivní dojem. Následovala nutná hlasová průprava a postupně jsem se přes Snídaní s Novou „promoderovala“ až do zpravodajství.

Kdo vám hlídá dceru když jste v práci?

Moje sousedka Irenka a pak moje maminka, která k nám do Modletic sice složitě dojíždí, ale je úžasná babička. Žít mimo město má své klouzlo, ale na dojíždění je to někdy náročné. I proto občas zvažuji, že bychom se přestěhovaly zpět do Prahy.

Hodně se v médiích píše o vašich vztazích s muži? Jak jste na tom v současné době?

Některá média moje vztahy značně zkreslují, zejména ty předchozí. Ale tak nějak to asi k mé profesi patří. Někdy je to příjemné, někdy naopak nesmírně nepříjemné.

Jaký typ mužů se vám líbí?

Nemám vyhraněný typ. Muž mě musí oslovit, a hlavně musí fungovat chemie.  

Na svůj věk nevypadáte, jak o sebe pečujete?

Za to můžu asi poděkovat především tatínkovi a mamince a pak asi i pozitivnímu přístupu k životu. Také se velmi věnuji své pleti. Každý měsíc, od svých třiceti let, chodím na kosmetiku a striktně dodržuji večerní odlíčení. Upřednostňuji krémy z lékárny a všeobecně rostlinné a přírodní produkty.

Děláte i nějaký sport?

Nějak nemám na nic čas, nestíhám ani cvičit, ani netancuji, ale pohyb mi hodně chybí. Mám čas jen na domácí cvičení. Výjimečně, i když bych chtěla pravidelně, chodím na bosu. Potkala jsem fantastickou trenérku Moniku Hovorkovou, která má skvělý přístup nejen k nám cvičícím, ale hlavně je neustále pozitivně naladěná, navíc krásná, a to je velmi motivující.

Jaké máte plány do budoucna?

Vždy, když řeknu, že něco nechci, nakonec u toho skončím. Takže i když nechci už studovat, tak patrně ještě budu, a podle horoskopu prý skončím v politice. Kdo ví kam mě osud zavane… Dělala jsem například choreografie k několika muzikálům, baví mě pracovat s lidmi, vést je, pomáhat jim, motivovat je. A velmi ráda je i pochválím. Pochopitelně pokud je za co, ale jak jsem zjistila, mnoho lidí ve funkcích to nedělá, a přitom je to nesmírně důležité a inspirativní. Dodnes nemám ráda, když na mě někdo křičí, podle mě tím ničeho nedosáhne a naschvály přece nikdo v práci nedělá…

Co podnikáte ve svém volnu?

Nejvíc se věnuji své dceři, a když mám volnou chvilku, dělám manikúru mamince a kamarádkám. Jednou bych si v této oblasti ráda udělala i rekvalifikační kurz.

Máte čas i na cestování?

Nedávno jsme jely s dcerou vlakem za kamarádkou do Žiliny. Byl to pro ni velký zážitek. Nevýhodou byla větší zavazadla. Bohužel, gentlemani téměř vymřeli, a tak jsem si o pomoc s kufrem při nastupování musela říct. Lidé jsou dnes všeobecně bez zájmu, je to škoda, měli bychom si pomáhat, jsme přece lidé. Například když vidím těhotnou ženu, které v MHD není dobře, vždy se zeptám, jestli jí nemůžu pomoci.  

Navštívily jsme i ZOO ve Dvoře Králové, protože Jasmínka miluje rostlinky a zvířátka. Lákají nás rozličné zábavní parky, a to nejen v Čechách. Postupně chceme začít jezdit na hrady a zámky. Plánujeme ale i obyčejné věci, jako stanování, které jsem v dětství nezažila ani já.

Chcete podniknout nějakou cestu i do ciziny?

Moc rády bychom jely k moři, musíme ale napřed zvládnout doléčení dcery. Navíc při současné bezpečnostní situaci není jednoduché vybrat destinaci.

Máte nějaký sen, kam byste se chtěla podívat?

Mým největším snem momentálně je navštívit Disneyland a vidět show v Las Vegas. Také zajít v Rusku a v Londýně na balet. Láká mě Egypt i Řím. Z exotiky Thajsko a Bali. Na cestování mě trošku brzdí moje jazyková nevybavenost. Když ale potřebuji, vždycky se nakonec domluvím. Nestydím se mluvit, a to je mojí výhodou, ale mohlo by to být lepší.

Děláte ráda rozhovory?

Je to zajímavá součást mé práce, ale radši si čtu rozhovory jiných lidí. Nedávno jsem si v časopise Interview přečetla báječný rozhovor s klavíristou Lukášem Vondráčkem. Nadchnul mě svojí vtipností a oslovil mě natolik, že již dnes mám vstupenku na jeho koncert, který bude v Praze až v dubnu příštího roku.

Pět věcí, které nosíte v kabelce?

Je to injekce adrenalinu, do kabelky sice nepraktická, ale od porodu nezbytná.  Pak diář s tužkou a peněženku, obrázek od dcery a bonbony pro případ, že dojde energie.

Jaký je vás styl v oblékání?

Postupně přecházím k elegantnímu stylu. Vyhraněnou značku nemám, je to vždy souhra okolností, do kterého obchodu zamířím. Nedávno jsem dostala doporučení na obchod COS v Pařížské ulici v Praze, ale ještě jsem se tam nedostala. Prý nabízí moc zajímavé kousky a za dobré ceny, což mě v této lokalitě překvapilo. Tak uvidíme.